Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2014

22.12.2014

pc201836.jpgNaši miláčkové zkoušeli nové pelíšky a moc se jim v nich líbilo. Paní Renata Mildner (DG  DOGGEAR) je moc šikovná.

Na fotografii je fenky Gynna Bohemia Baccara (Gina)

Otec.CH.  Rufiano Rasputino

Matka: CH. Erris Bohemia Baccara (Mefisto Skarak x CH. Thália Rebeca Skarak)

 

 

 

10.12.2014 

Vynikající zprávy z Polska - Zalika Bohemia Skara (Rufiano Rasputino x Patrizia Bohemia Skara) boduje na výstavách, na kontě již  má toto "mládě", kromě jiného, tituly BOG a BIS:-). No, jen tak dál!

A také nás dostihly zprávy ze Slovinska: Soolewa Bohemia Skara (Rufiano Rasputino x Yasmine Yo Bohemia Skara) bude maminkou. Potvrzeny jsou 3 plody. Držíme palečky:-). Mladá šampionka bude mít malé krasavce.

V Německu na výstavě buduje dorostenka Giulia Bohemia Skara (Rufiano Rasputino x Vivien Bohemia Skara), získala titul BOB štěně a BOB dorost. Na dvě výstavy je to vynikající.

A my se chystáme v lednu na Slovensko, kde bude mít  výstavní premiéru další dítě Rufiana, naše Gina (Gynna Bohemia Baccara /Rufiano Rasputino x Eriss Bohemia Baccara - Eriska je potomek Thailie Skarak a Mefista Skarak/ ). Již se těšíme. Hlavně aby bylo slušné počasí.

25.11.2014

 

 

helia-v-novem-domove-3.jpg

 

 Helia

 

 

helada-2.jpg Helada

helada-3.jpg

 

 

Přátelství...

 

 

04.10.2014

fiat-a-rufik.jpgPřijel se na nás podívat náš odchovanec Fiat Bohemia Skara alias "Bertík".  Bertíkovi to moc slušelo a choval se, jako kdyby od nás odešel ke své nové paničce včera:-).  Z jeho bezprostřednosti jsme měli velkou radost. Roste z něho krásný puberťák. fiat--bertik--na-navsteve-4.10.2014--5-mesicu.jpg

Na 1. snímku je s Rufíkem,  a zde je v celé kráse svých 5 měsíců...

 

 

 

 

13. - 14. 09. 2014 - CAC Lučenec, CACIB Lučenec  -  duo  výstav by se mělo  jmenovat   "Blátivý Lučenec"

lucenec-2014-zmenseno.jpgMinulý rok nám v Lučenci sobota propršela, ale neděle bylá nádherná, podzimní sobotu vystřídala letní neděle. V letošním roce se léto někde zapomnělo, však se není co divit, podzim se neúprosně blíží.

Tentokrát jsme se s Marcelou Jeřábkovou, majitelkou Gilberta a Unkase, domluvili, že po loňské zkušenosti vyrazíme na Slovensko již v pátek, nebylo to ani tak kvůli výstavě, ale kvůli termálu v Dolní Strehové. Jet do Lučence a nevyužít termální lázně by bylo triskní. V loňském roce se nám koplex v Dolní Strehové velmi líbil.

Termál jsme opouštěly před 22. hodinou a těšily jsme se na druhý den na CAC výstavu. Ale to již začalo opět pršet. A pršelo a pršelo (no, pan Kemr by to v jednom nejmenovaném filmu řekl úplně jinak), a nepřestávalo a nepřestávalo.

Výstava v Lučenci se konala opět v městském parku.  Než jsme se dostaly na řadu, vypadal  náš kruh tak, jako by se v něm rochnilo stádo prasat. Po posuzuvání by nám i prasátka záviděla, tak bylo rochniště kvalitní.  Kolem poledne se počasí na chvíli umoudřilo, ale to jen proto aby nabralo ještě větší sílu a déš't mohl spustit s ještě  větší intezitou. Jak se blížila 15. hodina, kdy začínaly soutěže,  se dešť měnil v liják. Do soutěže chovatelských skupin jsem nastupovala  se všemi podpisy našich psů na celém oblečení a z kruhu se vrátila  jako blátivá koule, ale s pohárem:-). Den jsme zakončiíly v termálním bazénu a bylo fajn.

V neděli byla situace naprosto stejná, jenom s tím rozdílem, že pršelo stále. Byli jsme promoklí, a uťapkaní,  kruh byl opět jedno brodiště. Posuzování pohybu u všech předváděných psů (to nemyslím jen chrtíky) bylo značně problematické. Chtít po chrtících aby se ladně brodili bahnem...No, absolvovali jsme. Převlékli jsme se a ... nečekali na soutěže a "kopli do vrtule" a vydali jsme se směr  Česko. Po 20 kilometrech na nás mrklo slunko, které nás doprovodila až před Bratislavu, kde nás opět stihla pěkná "čína". Déšť nás chvílemi doprovázel až domů.

A málem jsem zapomněla na naši odchovankyni Catleyu Bohemia Skara. Jako dorostenka se veldla velmi dobře, a moc mne potěšila. Je celá máma Yasmínka, jenom v jiné barvě:-). V soboru VN 1, v neděli obě fenky  ve třídě dorostu obdrželi nadějnou. V tom bahně ani nebylo divu.

Výsledky:

13.09.2014

Unkas Bohemia Skara - mezitřída, V1

Iliade Bohemia Skara - tř. otevřená, V1, CAC

Orchidea Whispa Bohemia Skara - tř. šampionů , V1, CAC

Soutěž chovatelských skupin: Bohemia Skara - 3. místo

14.09.2014

Unkas Bohemia Skara - mezitřída, VD1

Orchidea Whispa Bohemia Skara - tř. otevřená, V2

Iliade Bohemia Skara - tř. šampionů, V1, CAC, CACIB

soutěž chovatelských skupin - odjeli jsme domů, proudy vody nás vyhnaly:-(.

31.08.2014 - MVP Mladá Boleslav

Když jsem si v pátek přečetla obsazení jednotlivých tříd u fen, tak jsem div neomdlela:-). Orchidea měla ve třídě otevřené další 4 soupeřky (jen jsem si posteskla, protože v mezitřídě byla jen jedna fenka, Orchi mohla naposledy do mezitřídy), a v šampionech měla Iliade 2 soupěřky. Obě holky se hezky předvedly, pauza mezi výstavami jim velmi prospěla, ve Splitu toho již měla Orchi po 14 denním výstavním maratonu tak akorát, řečeno po česku: plné zuby:-). Iliade na výstavě rozdávala zářivé úsměvy - náš ošetřující veterinář se dal opravdu záležet:-).

Déšť avizovaný na 11.00 se již nemohl dočkat a tak vtrhnul na dostihový areál s hodinovým předstihem:-), kruh měli chrtíci tentokrát na "fraj placu" , tak se běhalo mezi kapkami deště. Kruh byl moc pěkný, veliký, tráva krásně posekána.

Na výstavě nebylo ošklivých chrtíků,  mne velmi zaujala fenka předvedená ve třídě mladých. Moc hezká:-). Doufám, že ji v Čechách ještě někdy uvidím. Bude velkou soupeřkou naší Giny (Gynna Bohemia Baccara). Těším se:-).

Výsledky:

Orchidea Whispa Bohemia Skara:  tř. otevřená, V1, CAC, res CACIB

Iliade Bohemia Skara: tř. šampionů, V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOB, BIG 5 - Iliška splnila podmínky pro udělení titulů: 

1) Český šampion ,

2) Mezinárodní šampion krásy FCI.

08.08.2014

vrh-ch-2-zmenseno.jpg08.08.2014 porodila svůj první vrh Morgana Bohemia Skara.Vrh CH 2014

Štěňátka nám rostou jako z vody (no spíše z mateřského mléka):-). Už jen jeden pejsek je čistý američánek, Christoballovi se barva upravuje, je velmi podobný dědovi Zwinglimu, těším se na něho. Bude vypadat jako jeho polosestra Uwaisah.

 

02.08.2014

vrh-h-1---zmenseno.jpg02.08.2014 porodila Haydeé Bohemia Skara štěňátka, máme 1 šedého psíka a 3 fenky, 1 x šedou a 2 x isabelle Vrh H 2014. Otcem je Quentin Bohemia Skara.

Jsou krásní, jedna fenka je jako když z oka vypadne naší Orchidejce:-), však mají stejný rodokmen.

 

 

31.07.2014 

Výstavní maraton - z České kotliny kolem Černého moře až k Jadranu.

13.07.2014 jsme se vydali na dlouhou pouť po Balkánských státech. Vyzkoušeli jsme kvalitu dalnic domácích a zahraničních. Díky velmi špatnému dopravnímu značení v Rumunsku, jsme si mnohdy trochu zajeli, ale alespoň jsem si oživila místa, která jsem znala z let dávno minulých:-). Cesta proběhla poměrně rychle, místo dřívějších 2,5 dnů jsme cestovali pouhých 24 hodin a byli jsme na místě v Balčiku, kde byla naše první zastávka. Bulharský Balčik je malé město ležící u Černého moře. Do tohoto malého ospalého města nás přivedla serie výstav - Black Sea Winner, které se konaly  v  nedalekém  golfovém areálu. V Balčiku se sešla společnost čítající mnoho národností, z Česka jsme se sešli 3 vystavovatelé, pudlaři, salukáři a my. Na serii výstav jsme přihlásili do mezitřídy mladou Orchideu. Výstava nebyla moc velká, co do počtu přihlášených psů, ale co do kvality předvedených zvířat  byla velmi kvalitní. Z Polska od Baltu přicestoval nádherný barzoj, který, pokud byl vystavován,  vždy "vyzobal" BIG. Byl to nádherný exemplář. Na výstavě se předvedly 2 kvalitní saluki z Česka, které se nikterak neneachaly barzojem zahanbit. Naše Orchidea obhajovala české národní barvy se ctí¨a velmi  mne potěšila.

Serie výstav v Balčiku končila 21.07. 2014 a naši přátelé z Česka nás přesvědčily pro zasávku v Černé Hoře, kde se konaly 2 výstavy v Golubici, a to 22. a 23.7.2014. Jelikož jsme původně měli z Balčiku namířeno přes Srbsko do chorvatského Splitu, nenechali jsme se dlouho přesvědčovat a výstavy v Golubici jsme na poslední termín přihlásili.

Černá Hora, které jsme se původně chtěli vyhnout kvůli pomalosti cestování, nás přivítala čistá, upravená,  s průzračnou vodou v řekách a do nebe čnícími horami. Cestovní průměr po černohorských silnicích  byl 29 km/h. Bez ztráty kytičky jsme dospěli po 18 hodinách jízdy do Podgorice, kde jsme měli zajištěný nocleh. Aniž jsme se předem s kolegy z Čech domluvili, tak jsme "přistáli" všichni 3 v jedné ulici.

Výstavy v Golubici se konaly v městském parku, kde jsme nenašli jedinný koš na odpadky a ani WC!

23.07. jsme odpoledne odjížděli z Golubice směrem k Budvě, kde jsme se uvítali s Jadranem. Cesta do Splitu byla dlouhá časově, i když na kilometry nás od vytčeného cíle dělilo jen necelých 400 km. Ve 20,45 hoh. jme se konečně mohli ubytovat v malém městečku Dugi Rat, cca 15 km od Splitu.

4 denní výstavní maraton se ve Splitu konal na ragbiovém stadionu, kde nebyl jediný stín, kde by se člověk mohl schovat a tak jsme konečně také vybalili stan. Ve Splitu jsme měli sraz s přáteli, kteří mají Gilberta u Unkase a s naší Orchideou již tvořili chovatelskou skupinu a tak po všechny 4 dny také soutěžili v soutěži chovatelských skupin.

Se Splitem jsme se loučili 28.7.  a domů jsme dorazili v nočních hodinách 29.7. Stav ujetých km  na tachometru ukazoval  4940 km.

Výsledky:

Orchidea Whispa Bohemia Skara:

Bulharsko - Balčik: 5 x CACIB, 7x CAC, 7 x BOB, 2x BIG 3, 1 x BIG 2, 1 x BIG, Šampion Bulharska, Grand šampion Bulharska, Bálkánský šampion, Vítěz Černého moře, nominace na Cruftovu výstavu.

Černá Hora - Golubice: 1x CACIB, 2 x CAC, 2x BOB, 1 x BIG 2, Šampion Černé Hory, Adriatic  a Mediterraneo šampion.

Chorvatsko - Split: 3 x CAC, splila podmínky pro udělení titulu Chorvatský šampion.

Soutěž chovatelských skupin: Gilberto Bohemia Skara + Unkas Bohemia Skara + Orchidea Whispa Bohemia Skara - zisk 2 x 3. místo v  soutěži.

Bylo to supeeer!!!

29.06.2014 - NV Klatovy

Připadá mi, že jsme dlouho nikde nebyli na výstavě:-). V něděli 29.06.2014  jsme po delší odmlce vyrazili do Klatov. Počasí nic moc, ale optimizmus, že se zlepší,  jsme si vezli  s sebou. V Klatovech nás uvítalo sluníčko.  Bohužel jen na kratičko:-). Po poledni začalo porchávat a než jsme odjeli tak již pršelo docela dost.

Na výstavu jsme přihlásili Orchideu do mezitřídy,čas se jí v této třídě již krátí a za pár měsíců již bude úplný dospělák:-), Iliade byla naposledy přihlášená do třídy otevřené. Orchidea měla za soupěřku šedou fenku českého chovu,  francouzského původu. Orchidea skončila jako první, naše malá usměvavá psí slečna nám udělala velkou radost. Iliade nastupovala  naposledy  do  otevřené třídy a nastaly problémy při ukazování zubů. Nebyl stůl a jak jsem tomu jinak ráda, tentokrát to byl pro Ilišku problém, ve svém mozečku si dala dohromady náruč a pána, který jí  asi chce čistit zuby. A jak to dopadlo? Počet svých zubů si nechala pro sebe a získala tak  za své extempore 3. místo s VD.  

Výsledky: Orchidea Whispa Bohemia Skara - mezitřída - V1, CAC

                Iliade Bohemia Skara - třída otevřená - VD

 

01.05.- 04.05. 2014 - 4 x MVP ZADAR, Chorvatsko

zadar-2014.jpgCesta do Zadaru byla klidná a 30.05. 2014 po poledni jsme se již ubytovávali v kempu. Bylo krásně a teplo. To jsme ještě netušili, že zažijeme buru a chladno a déšť... Cesta zpět byla opět v pohodě, domů jsme dorazili v pondělí v časných ranních hodinách. Přivítal nás mráz:-).

 Na fotografii: Gilberto Bohemia Skara a Unkas Bohemia Skara se svojí paničkou Marcelou Jeřábkovou.

Výsledky:

01.05.2014, rozhodčí: Barbara Müller, CH

Unkas Bohemia Skara, tř. mladých - VD 1 (na rozpéleném stole předvedl tanec svatého Víta. Paní rozhodčí se potom omluvila, ale známku neopravila.

Gilberto Bohemia Skara, tř. šampionů - V1, CAC, CACIB, BOS

Orchidea Whispa Bohemia Skara, mezitřída, V1, CAC, Res. CACIB (zmatky, v posudku zašrtnut R.CAC, opraveno)

Iliade Bohemia Skara, tř. otevřená, V1, CAC, CACIB, BOB (BOB byl udělen Gilbertovi, ale papírově ho připsali Iliade, paní rozhodčí to po stížnosti vyřešila udělením BOS, ale BOB nezměnila).

02.05.2014, rozhodčí: M. Václavík, CZ

Unkas Bohemia Skara, tř. mladých - neposouzen, nedal se změřit 

 Gilberto Bohemia Skara, tř. šampionů - D (i v šampionech se zadaří)

 Iliade Bohemia Skara, tř. otevřená - V1, CAC

03.05.2014, rozhodčí: Janus Opara, PL

zadara-2014--unkas.jpgUnkas Bohemia Skara, tř. mladých - V1, CAJC, Best Junior

 

 

Gilberto Bohemia Skara, tř. šampionů - V2, Res CAC. Res. CACIB

Orchidea Whispa Bohemia Skara, mezitřída, V2, Res. CAC

Iliade Bohemia Skara, tř. otevřená - V1, CAC, CACIB, BOS

04.05.2014. rozhodčí: PIETRO MARINO (I)

Unkas Bohemia Skara, tř. mladých - V1, CAJC, Best Junior

Gilberto Bohemia Skara, tř. šampionů - V2, Res CAC. Res. CACIB

Orchidea Whispa Bohemia Skara, mezitřída, V1, CAC, CACIB, BOS

Iliade Bohemia Skara, tř. otevřená - V1, CAC, Res. CACIB

Soutěže:

Chovatelská stanice Bohemia Skara:

01.05.2014 - 4. místo

02.05.2014 - 1. místo - bylo to úžasné. Děkujeme pane  GIANNI GUFFANTI !

03.05.2014 - 3. místo

 04.05.2014 - 2. místo

 

26.04.2014 - MVP České Budějovice

Loňskou zimu v Českých Budějovicíxh jsme si letos nezopakovali, i když žádné velké teplo v hale nebylo. Přihlásili jsme Orchideu a Iliade. Oproti Nitře se obě holky značně srovnaly, ale žádná velká eufórie to zase nebyla. V mezitřídě se také převedl náš odchovanec Quintiliáno.

Výsledky:

Orchidea Whispa Bohemia Skara, mezitřída - V2, Res. CAC

Iliade Bohemia Skara, tř. otevřená - V3

Quantili Quintiliáno Bohemia Skara, VD3

chovatelska-skupina-bohemia-skara-30.3.2014-nitra.jpg30.03.2014  - MVP Nitra

Letošní Nitra se mohla skoro jmenovat "letní". Cesty úžasné, počasí nádherné a výsledky našeho snažení?  Střídavě oblačné:-( :-).  Barvy chovatelských stanic Bohemia Skara a Skarak (ano, tentokrát  i SKARAK!) hájilo hned 5 přihlášených odchovanců - 3 psi a 2 fenky. Psi dopadli přímo úžasně a fenky to po...Je tak trochu jako v té reklamně na hnojiva s žokejem Váňou, také to umíme pěkně "pohnojit", ale jen někdy:-).  Orchidea se tentokrát předvedla tak, že by jí záviděl i krokodýl, tak se hezky kruhem proplazila. V soutěži chovatelských stanic si již vykračovala jako panenka. Iliade se po štěňátkách také moc neuklidnila, ale byla to její první prezentace po vrhu, tak to snad bude příště lepší.. Bylo také velmi hezké vidět v kruhu 12 letého Perýska, který v sobotu 29.03. splnil podmínky pro udělení titulu Slovenského veteránšampiona a diplomem se velmi pyšnila jeho majitelka:-).

Náplastí na ránu tak  bylo skvělé umístění v soutěži chovatelských stanic - 3 místo.

Výsledky:

Unkas Bohemia Skara - tř. mladých - V2

Gilberto Bohemia Skara - tř. šampionů - V1, CAC, CACIB

Periccone Skarak - tř. veteránů - V1, NV

Orchidea Whispa Bohemia Skara - mezitřída - D

Iliade Bohemia Skara - tř. otevřená - VD3

Chovatelská skupina  Bohemia Skara -  3. místo

 

17.03.2014 

Ulla štěňátka mít nebude, bohužel, budeme se těšit příště.

 

 04.03.2014

daidalos-a-dioklecian-zmenseno2.jpgdalila-zmenseno1.jpgDanilka má štěňátka - 3 "američánky" :-)

 

 

22. 23.02.2014 - DUO CACIB BRNO, v sobotu posuzoval p. O. Fintora, v neděli p. F. Bouček.

Na obě výstavy jsme přihlásili Orchideu, Iliade si ještě nedávno  plnila své mateřské povinnosti a Danilka již v Čechách prakticky nic nepotřebuje. Obě cesty do Brna a zpět byly pohodové, hala byla po oba dva dny příjemně vytopená. Vzali jsme s sebou půlroční Ginu (Gynna Bohemia Baccara), dceru našeho Rufiana. Gina byla klidná a v kruhu (jen cvičně) hezky chodila:-)

V sobotu měla Orchidea  v mezitřídě za soupeřku zahraniční fenku. Orchidea stávkovala a takřka nechodila a vychodila si VD 2, naše soupeřka získala VD 1.

V neděli jsem vyměnila předváděčku, Orchi chodila na vodítku, na které je zvyklá chodit na procházkách a byla jako vyměněná. V mezitřídě se stejnou soupeřkou si vychodila V1, CAC a pak ještě přidala Res. CACIB. 

Těšíme se do Nitry, tam již bude "válčit" i Iliade.

Výsledky:

22.02.2014:  Psi:    Unkas Bohemia Skara, tř. mladých - V2

                       Feny:  Uwaisah Bohemia Skara, tř. mladých - V4

                                   Orchidea Whispa Bohemia Skara, mezitřída - VD2

23.02.20014: Psi:   Unkas Bohemia Skara, tř. mladých - VD3

                         Feny: Orchidea Whispa Bohemia Skara -  mezitřída - V1, CAC, Res. CACIB

Komletní výsledky  PLI, MA, CHP: Výsledky výstav

 

14.02.2014

cele-c-1.jpgUž jsme na světě: Yasmínka porodila 3 štěňátka - 2 fenky a 1 psa Vrh C 2014.  Vrh  je velmi vyrovnaný, hmotnostně i barevně. Tentokrát jsou štěňátka všechna hnědočerná - "marengo"

 

 

Merlin 3 10.02.2014 .

Také nás včera zasáhla smutná zpráva. Životní běh Merlina ukončilo auto v daleké Itálii.

30.01.2014

cappucino.jpgVe víru nových událostí mi unikla informace o našem, v současné době, nejstarším žijícím odchovancem. Je jím CH. Cappucino Bohemia Skara a je mu již 18 let.  Přejeme Capučínkovi hodně zdraví a jeho majitelce hodně trpělivosti se starouškem.  

 

25.01.2014 - Šampion  šampionů 2013, Praha 

sampion-sampionu-2013---cekani-na-soutez.jpgDo soutěže jsem přihlásila Danillu Bohemia Skara.  tentokrát byl systém soutěže jiný, než v předchozích letech. Nejprve psi hodnotili dva rozhodčí a vybírali z celé skupiny X  8 semifinalistů. Danilla  postoupila do semifinále a stala se tak nejlepším italským chrtíkem. V další části soutěže vždy spolu soutěžili vždy dva zástupci plemene chrtů a jeden ze dvojice byl vyřazen a tak to šlo až do "úplného vyčerpání"... Do dvojice nám los určil krásného maďarského chrta. Byla to soutěž Davida s Goliášem a vítzězství bylo na straně Goliáše:-).

Danilka se krásně předvedla a udělala nám velkou radost. Vždyť patří mezi 8 nekrásnějších chrtů v Česku a za italské chrtíky pro rok 2013 jako nejkrásnější - Šampion šampionů. Je to odměna za dlouhá léta chovatelské práce.  V loňském roce byl Šampionem šampionů za rok 2012  za italské chrtíky Gilberto Bohemia Skara a nyní jeho sestřenice Danilka:-).

Všichni semifinalisté byli krásní, ale zvítězit mohl jen jeden. Vítězný barzoj byl impozatní. Na všechny zúčastněné chrty byl krásný pohled.

Na soutěži ale nebyli k vidění jen nádherní chrti. Předvedení zástupci jednotlivých skupin byli nádherní. Byl to velmi pěkný zážitek.

sonata-2--25.1.2014.jpgPřišla se na nás podívat  a fandit i Sonata s Quentinkou:-) a samozřejmě s jejich paničkou.

Sonatce to moc sluší i v zimním oblečku:-)

 

 

19.01.2014 - MVP Trenčín

Na výstavu do Trenčína jsme se těšili. Těšili jsme se na Xantinka, který měl mít svou výstavní premiéru.

Cesta na Slovensko rychle uběhla, výstava se měla jmenovat "jarní" a ne "zimní" :-). Na výstavišti  v příjemně vytopené hale jsme si našli místo poblíž kruhu a posléze jsme se přivítali s majiteli Xantina, který za italáčky nastupoval jako první do třídy dorostu¨, v mladých se poprvé na Slovensku přestavil Unkas, který si velmi hezky vykračoval a své soupeře porazill a v šampionech se hezky předvedl Gilberto,. který potřebova získat posle CAC, tak zas snad nekdy příště... My jsme přihlásili jen Orchideu, která nám opět ukazovala, že ji výstavy nebaví...

Výsledky:

Xantino Bohemia Skara - tř. dorostu - VN 1

Unkas Bohemia Skara - tř. mladých - V1, CAJC

Giberto Bohemia Skara - tř. šampionů -V2, Res. CAC

Orchidea Bohemia Skara - tř. mezitřída - V2, Res. CAC

Ze 17 přihlášených chrtíků jsme všichni dopadli moc dobře, gratuluji majitelkám Xantinka, Unkase a Gilberta.

 

11.01.2014 - MVP Norimberk

Už je to tady!!! Danila je interšampion.

Danila  Bohemia Skara získala v Norimberku svůj poslední CACIB a splnila tak podmínky pro uznání titulu Mezinárodního šampiona krásy FCI (Intešampion)!

Na výstavu do Norimberka jsme se přihlašovali až 10.12.2013 po prodloužení termínu uzávěrky. Chrtíků bylo přihlášeno 19. V ziska CACIBa jsme moc nedoufali, konkurence byla velká. Danilla vyhrála třídu šampionů, kde porazila svou soupeřku z Kasselu. Ve finále se utkala s moc hezkou fenku, která zvítězila ve třídě otevřené a která také získala CAC.

Celkový výsledek: Danilla Bohemia Skara - tř. šampionů -  V1, VDH, CACIB, BOB.

Máme z tebe Danilko moc velkou radost.

05.01.2014 - Hanácká národní výstava v Brně

To nám ten rok 2014 hezky začíná:-). 

Na tuto výstavu jsme se moc těšili.  Tentokrát nepadaly trakaře, jen cestou byla místy silná mlha. Psíci i posádka cestou spokojeně pochrupovali a cesta rychle uběhla a byli jsme v Brně. Až při vykládání "věcí" z auta jsem zjistila, že nemám věc nejdůležitější a tou je dámská kabelka, kde se najde opravdu "vše", a nejinak  to bylo i v mém případě. Stáli jsme před "branou brněnského výstaviště",  a to nejen bez vstupního listu...:-(,  že jsem jela 200 km bez dokladů, mne v tu chvíli vůbec netížilo:-).

girello-5.1.2013-nv-brno.jpgV příjemně vytopené hale jsme se posadili o něco dále od výstavního kruhu, aby psíci neměli tendenci prchat z kruhu. Zastoupení "Skara" bylo velké, od třídy štěňat až po třídu otevřenou. Na posouzení šel nejprve malý Xperio a třídu štěňat vyhrál - VN 1. Do třídy mladých poprvé nastupoval Unkas a umístil se na 3. místě, do třídy otevřené nastoupil Girello a získal CAC a pak ještě po soutěži s dalšími CACovými psy z jiných tříd NV a nakonec i BOB a v soutěžích přidal BOG III.

Girello Bohemia Skara - V1, CAC, NV, BOB, BOG III - moc hezky se předvedl. Raduji se s jeho paničkou.

Ve fenkách nastupovala také poprvé do třídy mladých Uwaisah a skončila na 2. místě s VD2. Do mezitřídy "naklusala" Orchidea. Je to ještě mladá, ne ještě zcela  hotová fenka, které se v kruhu tentokrát vůbec nelíbilo. Přesto si odnesla  V2, res CAC.

 Orchidea Whispa Bohemia Skara, mezitřída, V1, Res. CAC, Res. CACIB

 

 

Mise byla splněna. Iliade je nový Slovenský šampion krásy (již od soboty:-).