Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2013

02.01.2013

vrh-b-21.12.2013-1-.jpgŠtěňátka byla pokřtěna, Iliade bohužel o jednoho pejska přišla.

Baal - černý, Bertucio - šedý, Bartolomeo - šedý, Bodie - pískový.

 

 

17.12.2013

Už jsou na světě! Narodil se vrh "B". Jména vymýšlíme:-). (ve finále to byli Baal, Bentley, Bertucio a Barnaby:-))

 

 Iliade se stala maminkou. Máme 5 psích chlapečků - 2 jsou modří, 1 černý a 2 pískoví. Fotky budou co nevidět.

 

07. - 08.12.1013 - CAC a MVP výstavy Kassel, Německo

danilla--31.3.2012--v1--cac--cacib--bob--1.4.2012--v2--r.cac-a--kv-2012.-jpg.jpgJak se blížil výstavní víkend, stoupala doma nervozitza. Předpověď počasí byla hrozivá. V pátek večer dorazila spolucestující Marcela (Jeřábková) s Unkasem a Gilbertem, kteří se bouřlivě přivítali s našimi hafany, ale hlavně s Danilkou, jejich budoucí spolucestující. Z našeho krásného posázaví jsme vyjížděli kolem 3 hodiny ranní, již po 7 km jsme se dostali do bílé tmy a nebýt telegrafních sloupů podél silnice, tak se nebylo  čeho chytit. Po hodině jízdy jsme se konečně dostali na dálnici a pak již bylo lépe. Na místo určení, do Kasselu, jsme dorazili sice se zpožděním kolem 10. dopoledne, ale v pořádku. Hala byla příjemná, vytopená. Chrtíků v sobotu bylo přihlášeno 8. Po ukončení výstavy jsme se jeli ubytovat a po problémech s adresou jsme motel přece jen našli. V neděli ráno (zase kolem 10.  jsme se uvelebili u kruhu a k našemu přejvapení jsme z Čech nebyli jediní, dorazila konkutence Ikario s Leosem. Byli jsem tak u výstavního kruhu malou českou enklávou a bylo příjemné si poklábosit česky. Naši psíci německé vystavovatele zaujali a jejich zájem nás velmi potěšil. V sobotu i v neděli se všichni moc hezky předvedli, dokonce i Danilla na sebe nechala bez problémů sáhnout na stole:-), Unkas, který měl premiéru, se moc líbil. Mise nebyla zcela splněna, CACIBa nám ve psech "vyfoukl" Ikario a CACIBa  a ve fenách   německá fenka typu 60. léta, ale to nevadí, do Česka odcestovala takřka všechna vrcholná ocenění, prostě řečeno úplně  jednoduše, Češi vyzobali takřka vše.

Výsledky:

Sobota 07.121.2013 - CAC Kassel:

Unkas Bohemia Skara - tř. dorostu, velmi nadějný 1

Gilberto Bohemia Skara - tř. šampionů, V1, VDH

Danilla Bohemia Skara - tř. šampionů, V1, VDH, Nejlepší fena

 

Neděle 08.12.2013 - CACIB Kassel:

 Unkas Bohemia Skara - tř. dorostu, velmi nadějný 1

Gilberto Bohemia Skara - tř. šampionů, V1, VDH, Res. CACIB

Danilla Bhemia Skara - tř. šampionů, V2, Res. CACIB

Takže pro CACIBy zase někam jinam.

 01.12.2013 

V sobotu a v neděli k nám dorazila úžasná zpráva ze Slovinska. Sooleawa Bohemia Skara (CH.  Rufiano Rasputino  x CH. Yasmin e Yo Bohemia Skara) byla na své první výstavě a hned mezinárodní ve slovinském Celje. A jak si vedla? Po oba dva dny získala exc. 1, Junior Winner, JBOB. Moc nás to potešilo a hlavně nás to velmi povzbudilo po páteční SV v Nitře.

Majitelce Maje Kotnik moc blahopřejeme.

29.11.2013 - SV KCHCH - Nitra

Do Nitry jsme se hlásili opravdu hodně pozdě, hlavně kvůli počasí, které koncem listopadu již může být opravdu zimní. Cesta ale byla dobrá, sníh byl jen na Vysočině.

Přihlásili jsme Orchideu a byli jsme hlavně zvědaví na pana rozhodčího Bruna Nodalliho z Itálie, kterého jsem do té doby neznala. Pan rozhodčí nás opravdu překvapil, ale v tom špatném slova smyslu. Velmi se vyhýbám na těchto stránkách hodnotit výkony kolegů rozhodčích, ale toto pravidlo musím v tomto případě porušit. Pokud si kdokoliv přečte posudky   http://www.netspace.sk/chrty/  tohoto kolegy, tak by všichni hodnocení psi měli dostat "dobrou", na výstavě nebyl jediný pes, který by byl dle obsahu jeho posouzení na výbornou. Naše fena získala VD1 za příliš tmavý ocas, druhé feně se známkou  VD 2 vytkl dvojbarevnost ocasu, obě feny byly klasické isabelle barvy s modrým pigmentem, naše  Orchidea nemá jediný bílý chlup. To, co Orchidee vytkl, u jiných nevadilo! Nevadil ani uměle zkrácený ocas u jedné z vystavovaných fen, které zadal V1 a CAC. Zvláštní přístup. Pan rozhodčí   velmi důkladně psy měřil, a veřte  nevěřte, i viditelně malí psi měřili 39 cm. Pak panu rozhodčímu vyměnili míru, pak již bylo lépe. Zuby počítal také velmi důkladně, ale to jediné  hodnotím na jeho posuzování velmi kladně.

Nemám nic proti udělení známky VD, vždyť se jedná o zvíře bez vad, ale právě neoprávněné výtky  v rozporu se standardem, mně vadí hodně. 

Ale jedna výstava, žádná výstava, jak říká můj kolega chovatel,  a tak se těšíme na další výkony kolegů rozhodčích. Na dalších výstavách slovenského KCHCH  účast ale  velmi zvážíme. Za ty nemalé vynaložené finanční prostředky  lze pořídit určitě něco daleko užitečnějšího.

 

23.11.2013

Yasmine Yo Bohemia Skara má konečně diplom a pohár za Šampiona KCHCH za rok 2012. Titul jí byl přiznán před více než půldruhým rokem:-).

13.11.2013

Timothy Theodor Bohemia Skara.JPG

Včera dorazil diplom Slovenského šampiona krásy pro Timíka  - Timothy Theodor Bohemia Skara.

 11.11.2013

Svatý Martin k nám letos na bílem koni nepřijel. Naši psíci se tak mohou dál nerušeně prohánět po zahradě. Je to krásný pohled:-).

gynna.jpgS našimi starousedlíky se seznámila i malá Gynna Bohemia Baccara, která již zcela  "osiřela". Společnost jí dělají nyní hlavně Orchidea s Rufíkem:-) a spousta hraček:-).

 Je z nich někdy tak unavená až úplně...gynna-2.jpg

 

02.11.2013 - MVP Praha

Na MVP Praha jsme přihlásili mladou Orchideu a do třídy otevřené také ještě mladou Morganu a byl přihlášen i Girello do třídy otevřené.

Chrtíků bylo opět hodně, třídy byly hojně obsazeny, konkurence byla velká. 

Výsledky:

girello-bohemia-skara.jpgGirello Bohemia Skara, tř. otevřená - V2, RES. CAC

 

 

 

Orchidea Whispa Bohemia Skara - tř. mladých - V3

Morgana Bohemia Skara - tř. otevřená - VD3 - Morganka nechtěla v kruhu chodit a její předvedení v pohybu bylo :-(. Ale každý nemá pokaždé svůj den a určitě na Morganku nezanevřeme:-), je to naše černé sluníčko.

uwaisdah-bohemia-skara.jpgDo třídy dorostu byla přihlášena také Uwaisah Bohemia Skara - VN 1. Moc gratulujeme a do dalších výstav přejeme majitelce hodně úspěchů. Také jsme byli potěšeni zprávou, že Uwa má ráda běhání na dráze. Moc se na ni těšíme.

 

26.10.2013 - MVP Bratislava

Již předem jsme věděli, že v Bratislavě bude přechrtíkováno. Iliade čekalo ve třídě otevřené ještě dalších 6! soupeřek. Byl přihlášen i  Girello, který měl také 3 soupeře. Oba skončili naprosto stejně, získali výborná 3. Iliade se tentokrát předvádět moc nechtěla, měla po hárání a neustále ji něco rozptylovalo. Připsali jsme si body na Šampiona KCHCH a nyní si dá pauzu a budeme se těšit na štěňátka:-)

24.10.2013

gynna-bohemia-baccara.jpgVítáme do naší smečky nového člena: Gynna Bohemia Baccara (CH. Rufiano Rasputino  x CH. Eris Bohemia Baccara).

 

 

19. - 20.10.2013 - 2x CACIB Komárom, Maďarsko

V sobotu byla neskutečná zima...Tentokrát jsme vyrazili s Danillou do Komárom. A bylo přechrtíkováno:-). Danilla si přivezla CAC, ale zda budeme pokračovat v získávání čekateltví CAC na maďarského šampiona je opravdu ve hvězdách.

 

07.10.2013

uwaisah-u-fontany--zmenseno.jpgVčera nás zastihla velmi příjemná zpráva: Uwaisah Bohemia Skara získala na polské výstavě svůj první titul - BEST PUPPY 3. Moc nás to těší. Majitelce blahopřejeme  a také děkujeme:-))).

 

24.09.2013

Nějak jsme v tom fofru a rychlém sledu událostí zapomněli na význámný titul,  na který dosáhla Campanella Bohemia Skara - Elinka, která   získala v Maďarsku poslední CACIB, který ji chyběl k dokončení Interšampiona, přidala i BOB. Moc a moc její majitelce blahopřejeme a za její prezentaci na výstavách jí děkujeme.

18.09.2013 -  

15.09.2013

Rozince se narodil vrh A, 3 šediví (modří) kluci. (Quentin Bohemia Skara x Rozinka Bohemia Skara)

Štěňátka dobře papají, čůrají i kakají:-). Veškeré funkce fungují, máma se stará.

 14.09. - 15.9.2013 - 2 x CAC Lučenec, Slovensko

lucenec-1-2013.jpgDo Lučence jsem vyjížděla v sobotu  po 1 hodině. Při odjezdu  začalo lehce krápat, do Chotěboře, kde jsem naložila druhou část účastníků, jsem již dorazila za vydatného deště, který nás provázel až do Lučence a pokračoval a pokračoval. Za silného deště jsme nastupovali do kruhu i odcházeli z kruhu. Než jsme všechny aktéry předvedly, byly jsme jak blátivé koule. Odpočinek a relax po sobotní výstavě jsme nalezly v termálním bazénu a výřivce a v super ubytování. Víkend se prostě vydařil!

Výsledky:

14.09.2013:

Timothy Theodor Bohemia Skara - tř. ot. - V1, CAC (nový Slovenský šampion)

Gilberto Bohemia Skara - tř. šamp. V1, CAC, BOS

Iliade Bohemia Skara - mezitř. - V1, CAC

15.09.2013:

Timothy Theodor Bohemia Skara - tř. ot. V1, CAC

Gilberto Bohemia Skara - tř. šamp. - V1, CAC

Iliade Bohemia Skara - mezitř. - V1, CAC

lucenec-2013.jpgS výsledky jsme byly i  s majitekou Gilíka Marcelou Jeřábkovou velmi spokojené a mohly jsme v neděli odcestovat zpět do Čech. Cesta byla OK, Unavení pejsci cestou ani nedutali a nám na příjemně strávený víkend dnes  zbyly již jen hezké vzpomínky.

Velkou radost jsem měla z malého Timiho, který dokončil sloveský šampionát. Stačilo mu na to 5 výstav. A proč malého? No protože  on měří pouhých 33 cm:-).

6.09.2013

Patrizii se narodily 2 fenky, jedna šedá a druhá isabelle. Otcem je Rufiano Rasputino Angel Iggies.

 3.09.2013

Ulle se narodila štěňátka  -  máme 3 holčičky, z toho jednu američanku:-)  (Ch. Rufiano Rasputino  x Ulla Bohemia Skara).

Štěňátka se mají čile k světu, váhově jsou takřka stejná, ale barevně jsou každá jiná:-). Jedna je kobaltově modrá, druhá (americká - již má jméno Yolanda a je zadaná:-)) je světle šedá a třetí je isabelle. Po obou rodičích by všechny 3 měly být velmi hezké. Přála bych jim, aby byly po mamince velmi vyrovnané  a klidné a po tatínkovi nabraly jeho rychlost a osvalení:-).

 

01.09.2013

Čas letí a je tu září, léto je nenávratně pryč  a  našim pejskům jsme zahájili topnou sezónu:-). Naše štěňátka jsou již takřka všechna v nových domovech. Na nové páníčky čekají již jen přenádherný Woltaire, na kterého mám slabost,  a   se svým perfektním exteriérem i Xperio, který má již nyní v 7 týdnech úžasně dlouhou hlavu, naprosto pravidelné chody  a je velmi, velmi kontaktní.

31.08.2013-  nová zpráva z Německa

Dnes přišla z Německa velmi příjemná zpráva: Sorbon Bohemia Skara (Ch.

Rufiano Rasputino x Ch. Yasmine Yo Bohemia Skara) získal své první výstavní ocenění  a hned i tituly nejvyšší:-): velmi nadějný, nejlepší dorost, BIS PUPPY!!!

Posudek:

6 month, exellent typ, masculine good substance, lovely head, nice expression , exellent angulation in front of rear, beuatyfull chest, excellent topline and underline, moves well but needs to train

Přejeme hodně a hodně radosti se Sorbonkem.

Aktuální fotky Sorbona jsou u vrhu "S".

24.08.2013 - NV Mladá Boleslav

Do Mladé Boleslavi jsme přihlásili Iliade a po dlouhém rozmýšlení ještě Morganu a Girella (bratr ch. Gilberta), kteří měli v Mladé Boleslavi svou  výstavní premiéru. Počasí bylo přívětivé, kruh velký, dobře jsme si popovídali s přáteli.

Výsledky:

Girello Bohemia Skara (Mefisto Skarak x Penelope Bohemia Skara), tř. otevřená, V1, CAC

Ilida Bohemia Skara (Quentin Bohemia Skara x Vivien Bohemia Skara), mezitřída, V1, CAC

Morgana Bohemia Skara (Rufiano Rasputino x Penelope Bohemia Skara), , tř. otevřená, V1, CAC

Není co dodat, děkujeme paní rozhodčí Libuši Ubrové.

 

17. - 18. 08.2013 - DUODANUBE BRATISLAVA

Velmi horký víkend v Bratislavě byl i velmi "úrodný". Na sobotu byla přihlášena Iliade B.S. a Gilberto B.S., v neděli se přidala ještě Campanella B.S. Na výstavu jsme tantokrát vyrazily s paničkou Gilíka. Až na úmorné vedro byly výstavy velmi pěkné. Iliade už konečně pochopila, že v kruhu se nehopsá:-). V neděli naší Ilišku porazila její polosestra Campanella (Eliška).

Výsledky:

sobota 17.08.2013:

Gilberto Bohemia Skara, tř. šampionů - V1, CAC, CACIB

Iliade Bohemia Skara, tř. otevřená - V1, CAC, CACIB, BOS

neděle 18.08.2013:

Gilberto Bohemia Skara, tř. šampionů - V1, CAC, CACIB

Iliade Bohemia Skara, tř. otevřená - V2, R. CAC

Campanella Bohemia Skara, tř. otevřená, V1, CAC, r. CACIB, Eliška splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský šamipon a diplom si také hned odvezla:-).

Co více si přát, oběma majitelkám gratuluji a děkuji za úžasnpu reprezentaci mé chovatelské stanice.

27. -28.7.2013 - Středoevropská výstava chrt a  Klubová výstava chrtů (bez titulu Klubový vítěz)

V sobotu se ve velmi příjemném prostředí na Konopišti konala prestižní Středoevropská výstava chrtů. Měli jsme přihlášeny 4 fenky. Naše barvy hájili ještě Gilberto, Campanella a malá Uwaisah.

Vedro bylo velmi úmorné po oba dny, ale na  obě  výstavy velký vliv nemělo. Psů bylo přihlášeno hodně, stín se vždy našel, restaurace fungovala, i když občas nestíhala, ale to se může stát,  akcí na Konopišti bylo více.

Na výstavách se poprvé ve štěňatech předvedla malá dcera naši Danilky,  Uwaisah. Nám i majitelce a zároveň majitelce jejího tatínka, Fabia Skarak, udělala velkou radost.

V neděli MCH. Campanella získala V2, res CAC  a splnila tak poslední podmínku  pro přiznání titulu Šampion Klubu chovatelů chrtů. Moc gratulujeme.

sledky:

Středoevropská výstava chrtů:

Orchidea  Whispa Bohemia Skara - tř. mladých-  V3

Iliade Bohemia Skara - mezitřída - V2, res. CAC

Ch.Danilla Bohemia Skara - tř. šampionů - V1, CAC, Středoevropský vítěz

Ch. Yasmine Yo Bohemia Skara- tř. čestná - V1, Vítěz třídy čestné, , BIS II třídy čestné

 Soutěže:

Nejlepší chovatelská skupina: 

Bohemia Skara - 2. místo

Bis třídy čestné:

Ch. Yasmine Yo Bohemia Skara - 3 místo

Klubová výstava:

Soutěže:

Nejlepší chovatelská skupina:

 

13.07.2013 - MVP Oberwart

Ve 3 hodiny jsme vyjeli do Oberwartu s vidinou problémů na D1. Cesta byla v pohodě, na místě jsme byli krátce po 8. hodině.

Na posouzení jsme čekali dlouho, před námi bylo 5 chrtích plemen. Měli jsme s sebou i Rufíka, jen na čumendu, aby Danilka nebyla při čekání sama.  Danilla nastoupila do třídy šampionů, kde svou soupěřku porazila...a dál už nic. Nikdy nehodnotím výkony mých kolegů rozhodčích, nejde mi to od ruky, ale.., zde těch ale by  bylo poněkud více...Hlavně mne, jako rozhodčí,  velmi udivila přítomnost 2 katalogů v kruhu, jeden přímo na stole a druhý v rukou osoby, která zapisovala výsledky na tabuli... Další komentář není třeba. Když nad tím tak přemýšlím, tak nakonec na výsledku vydělá rakouská kynologie, pojedeme dodělat rakouského šampiona.-) Domů jsme dorazili v pořádku a to je hlavní.

Výsledky:

Danilla Bohemia Skara, tř. šampionů, V1 CACA 

(fotka katalogu u vrhu "D")www.skara.estranky.cz/fotoalbum/vrh-d/

11.07.2013 - narodil se vrh "X" - blíže v rubrice  "Aktuální vrhy" www.skara.estranky.cz/fotoalbum/aktualni-vrhy/vrh-x/

27.06.2013 - narodil se vrh "W" - blíže v rubrice  "Aktuální vrhy". U vrhu jsou aktuální fotky z 11.07.2013 www.skara.estranky.cz/fotoalbum/aktualni-vrhy/vrh-w/

 

 

16.06.2013 - Národní výstava Klatovy

Na poslední chvíli jsme v Litoměřicích přihlásili Iliade, kde přijímali poslední přihlášky. V Klatovech se nám výstavy líbili, tak jsme moc neváhali. 

Nedělní ráno bylo slunečné, cesta v pohodě, ve výstavním areálu jsme využili stín  vzrostlých stromů. Kruhy byly na ploše stadionu a výheň tam byla opravdu velká.

Výsledky:

Iliade Bohemia Skara, tř. mezitřída, V1, CAC - Iliade si splnila všechny CACy pro letošní rok a na další CAC pro přiznání titulu Český šampion si bude muset počkat do příští výstavní sezóny.

01.06.2013  Speciální výstava chrtů

Náměšť nad Oslavou, přivítal nás krásný areál zámeckého parku. V Náměšti jsme nikdy nebyli, tak jsme spojili příjemné s užitečným.  Den jsme strávili s přáteli, viděli jsme malého Unkase a Gilíka se spokojenou paničkou. Už se na Unkiho těšíme při zahájení jeho budoucí výstavní kariéry, ale to předbíhám, má toho ještě hodně před sebou, ale vypadá velmi slibně. Černý pigment, hodně tmavé oči a pysky,  jak namalované, k tomu barvička jak od malíře. No  prostě "Cvrčík" se nám jeho prostřednictvím vrátil:), ještě ho čaká výměna zoubků.

Během výstavy nám nepršelo!

Na výstavu jsme se hlásili hlavně kvůli posudkům, byla jsem zvědavá na kolegu rozhodčího a také chovatele italáčků z Francie. Kdysi jsme kryli psem z jeho chovu Dionigim du Manoir des Ombreuses a vrh P (*1993, Dionigi...x Isis Skara) se podařil (naše Peronella byla interšampionem, dobře si vedla i sestra Perla a bratr Percy)

Cestou domů nás již provázel vydatný déšť,  ale  doma také zatím dobré. Nedělní ráno bylo již horší, na zahradě a dvoře rybník, plná studna, plná žumpa, ve sklepě bazén, za barákem řeka a už se lítalo. Čerpadla jedou na plný výkon, ale škody velké nebudou.

Výsledky:

Orchidea Whispa Bohemia Skara, třída dorostu, velmi nadějná 1, má moc hezký posudek, byla to její premiéra a chovala se velice hezky. 

Iliade Bohemia Skara, mezitřída, V3 s moc hezkým posudkem, ale  neukázněná. Má ještě co dohánět, náš větroplach.

31.05.2013  Celostátní výstava Senec ,SK

Před cestou jsme měli velké obavy z deště, na Slovensku nepršelo, posuzování chrtíků bylo až v pozdějších odpoledních hodinách a také bez deště.

Výsledky:

Rufiano Rasputino , třída šampionů, V1, CAC  Splnil podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion.

Iliade Bohemia Skara , mezitřída, V1, CAC  získala při své slovenské premiéře svůj první CAC.

 25.05.2013  MVP Litoměřice

Výstava Litoměřice , čas deště a mračen. Tak tomu bylo i letos a byli jsme venku:(, žádná mokrá varianta, žádná teplá hala.

Vystavovovali jsme Rufiana a Iliade.

Rufiano Rasputino  V2,  res. CAC

Iliade Bohemia Skara , V1, CAC. Ta se má ještě co učit, ale již nebyla tak rozhopsaná, tak snad příště bude lépe. Obsazanost kruhů byla velká, celkem bylo přihlášeno 24 chrtíků!!!

 

20.05.2013 -  CHOVATELÉ POZOR, POZOR!!!

Upozorňuzji touto cestou všechny chovatele na podvodné jednání zájemce o štěňata. Dotyčný se přestavuje jménem ANDY THOMAS. Je to falešný zájemce a toto provuzuje již od roku 2004.  Jedná se pouze o vylákávání peněz. Blíže Vám napoví internet, nebo pošlete dotaz na můj e-mail.

 

19.05.2013  - Světová výstava Budapest

Na tuto vrcholnou akci byl přihlášen Rufiano Rasputino Angel Iggies (  přihlášen byl chovatelem). Naše krásné holky,  Yasmínka s Danilkou, se staly matkami a tak do těchto vrcholných bojů zasáhnout nemohly. České zastoupení bylo hojné a mohu říci, že úspěšné. Náš Rufík si odnesl výbornou, což nás velmi potěšilo a přidal tak další výbornou do sbírky českých vystavovatelů. Bylo velmi příjemné vidět na předních místech výsledky českého chovu. Potěšil nás náš pravnuk Ikario na Klínkách, který se velmi podobá svému předkovi ICH. Oliverovi Skara, který získal ve třídě mladých V2. Atmosféra na výstavě byla velmi  přátelská a milá.

30. a 31.03.2013- MVP a Klubová výstava České Budějovice

Na obě výstavy jsme přihlásili "pouze" Rufiana Rasputina a Iliade, přihlášen byl i Gilík.

V sobotu byla cesta do Českých Budějovic pohodová, výstavní hala B1 byla ale  tmavou a nevytopenok kobkou, venku bylo lépe než uvnitř. Co bychom  vlatně za ty nemalé výstavní poplatky chtěli:-(!!! A chtěli bychom důstojné podmínky pro psy i nás vystavovatele a nelze pominout ani práci rozhodčích, kteří mrzli s námi vystavovateli. V neděli jsme se probudili do zasněženého rána, cesta nebyla procházka růžovým sadem a spolu s posunem času nebylo probuzení právě ideální. Mohu říci, že kdybych nemusela bonitovat, asi bychom tentokrát nikam necestovali. Na náladě nám nepřidala ani ošklivá dopravní nehoda před Českými Budějovicemi, která se stala jen krátkou chvíli před námi, že byla smrtelná, jsme si dozvěděli později. Stačilo jet jen o pár minut dříve... Hala B1 nás opět přivítala nevytopená, jen s tím rozdílem, že v promáčených botách nebylo zrovna nejlépe. Děkuji paní Malátkové za poskytnuté suché ponožky:-), bez kterých bych bonitaci asi pěkně odskákala.

Bonitovaných psů bylo hodně, potěšil mne velký počet italských chrtíků, kteří se na bonitaci přihlásili. Přihlášených psů byly, bez mála, 4 desítky.

Výsledky výstav:

Sobota 30.03.2013- MVP, posuzoval p. Guniš, SK:

Gilberto Bohemia Skara - mezitřída , V2, Res. CAC

Rufiano Rasputino - tř. otevřená, V1, CAC - splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion

Iliade Bohemia Skara - mezitřída, V1, CAC, Res. CACIB

Neděle 31.03.2013 KV, posouzoval p. Panuška, CZ:

Giberto Bohemia Skara - mezitřída, V1, CAC, Klubový vítěz 2013

Rufiano Rasputino  - tř. otevřená, V1, CAC

Iliade Bohemia Skara, mezitřída, V2, Res. CAC

Moc děkuji paní Marcele Jeřábkové za veškerou péči o Gilíka, kterou mu věnuje.

 

23.02.2013 - TOP chrtík KCHICH.

TOP chrtíkem KCHICH - fenou  za rok 2012 se stala  Campanella Bohemia Skara a stala se i absolutním TOP chrtíken KCHICH za rok 2012!!!  Móóóc blahopřejeme a také děkujeme  její majitelce paní Renatě Mildner.

23. - 24. 02. 2013 - DUO CACIB NITRA, Slovensko

Jak se blížil termín výstavy v Nitře s obavou jsem hlídala předpovědi počasí. Bohužel se rosničkářům na 100 % splnily. Cesta do Nitry byla opravdu zkouškou nervů a řidičského umění. Cesta byla opravdu špatná, oddechli jsme si až v akamžiku, kdy jsme stáli na parkovišti výstaviště. Cesta zpět byla o něco málo dramatická, ale smyk 2 km od domu bych si příště raději odpustila, Palec nahoru mojí dcery byl pochvalou za jeho vybrání:-).

Kruhy byly tentokrát standardně malé, kolem kruhu místa nestandardně  málo, trochu jsme si přiadaly jak před časem  v Olomouci na Hanácké výstavě. Před námi bylo 56 psů. tak jsme měli času dost na popovídání s přáteli a obhlídky stánků.

Danilka byla tentokrát již ve třídě šampionů, kde to byla její premiéra. Chodila moc hezky, asi si uvědomila, že jako nastávající matka se podle toho musí chovat. Své  těhotenství dávala najevo i díky spořádánému  trdelníku, který v nestřeženém okamžiku do sebe nasoukala. Dcera si z něho moc neukousla:-).  Danilka získala potřebný 4 CAC a stáváse tak  po české a i slovenskou šampionkou krásy. Máme z ní velkou radost. V neděli Danilla již do soutěže nenastoupila  s ohledem na spln.ní zisku CAC předešlý den a paradoxně zisk dalšího CACIBa by jí nepříblížilo k tiulu Intešampion. Takže další až po štěňátkách. Už se těšíme.

Výsledky:

23.02. 2013 rozhodčí. p. I. Vojteková -

Danilla Bohemia Skara - tř. šamp. V1, CAC, CACIB, BOS

24.02.2013 - rozhodčí p. D. Barlik - 

Rufiano Rasputino , tř. otv. V3                                                                           

Danilla již do soutěže nenastoupila  s ohledem na splnění zisku CAC předešlý den.

2. - 3.02.2013 - DUO CACIB Brno

Při pohledu na počet přihlášených  chrtíků jsme se na výstavu těšili, na sobotu bylo přihlášeno 26 a na neděli 23 chrtíků. Je to potešující počet,  hlavně z pohledu rozvoje plemene. Je vidět, že se chrtíci líbí a je o jejich prezentaci  na výstavách  zájem. Hlásili jsme tentokrát "jen" Danilku a mladou Iliade,  tu tentokrát již do mezitřídy( na neděli bylo do této třídy přihlášeno 7 fenek!) mezi dospěláky. Je to ale ještě holka rozcabená:-) a rozhopsaná:-). Obavy z přídělu sněhu se nesplnili a tak obě cesty Brno a zpět proběhly bez problémů. Výstava se nám líbila, haly byly vytopené, kruhy přiměřené, popovídali jsme si se známými, pokochali se spoustou plemen, která byla na výstavě k vidění. Pár fotek je u vrhu "D".

Výsledky :

Sobota 02.02.2013 - rozhodčí: V. Vojtek, SK:

Iliade Bohemia Skara, tř. mezitřída - V2, R. CAC

Ch. Danila Bohemia Skara, tř. otevřená - V1, CAC

Ch. Campanella Bohemia Skara, tř. otevřená - V2, R. CAC - Danilla je již Českou šampionkou a tak Elinka  ziskem r. CAC splnila podmínky pro udělení titilu Český šampion, který jí byl ještě týž den potvrzen a  obdržela krásný diplom. Paničce srdečně blahopřejeme a za Elinku moc děkujeme.

Gilberto Bohemia Skara, tř. otevřená - VD4 - Gilík  se paničce nechtěl tentokrát vůbec předvádět a pěkně zlobil:-(, ale i to se stává. Výbornou ve třídě obdržel pouze první pes.

Neděle 03.02.2013 - rozhodčí, V. Panuška, CZ:

JCh. Gilberto Bohemia Skara, tř. otevřená - V1, CAC, CACIB

Iliade Bohemia Skara, tř. mezitřída - V2, R.CAC

Ch. Danilla Bohemia Skara, tř. otevřená - V1, CAC, CACIB, BOB

Iliade nyní musí velmi intenzívně trénovat, neboť Danilka si bude, alespoň v to pevně doufáme, plnit mateřské povinnosti:-).

 27.01.2013 - MVP Trenčín, Slovensko

Wintershow  Trenčín 2013 se tentokrát konalo za mrazivého počasí. Do Trenčína jsme vyrazili v neděli nad ránem za silného mrazu. Cesty byly dobré a kilometry rychle přibývaly. V Trenčíně nás přivítala vytopená hala, velké kruhy s koberci - pro nás velmi příjemné zjištění. Tak velké kruhy se vidí jen málokde. Na výstavu jsme přihlásily Rufiana Rasputina do otevřené třídy, Danillu také do otevřenky a Yasmínku do šampionů, kde konkurovala Campanelle. Bylo přihlášeno celkem 13 chrtíků. Yasminka se ziskem dalšího CAC přiblížila  udělení titulu Grandšampion SK, Danilka spěje k titulu Šampion SK a Interšampion. Rufíkovi chyběl 1 CAC, získal "jen" Res. CAC, tak snad se zadaří někdy příště:-). Snad budou i nějaké fotky, nějak není čas:-(.

Výsledky:

JCh. Rufiano Rasputino  - V2, Res. CAC

Ch. Danilla Bohemia Skara - V1, CAC, CACIB, BOB

Ch. Yasmine Yo Bohemia Skara - V1, CAC, Res. CACIB

Ch. Campanella Bohemia Skara - V2, Res. CAC

Trenčín jsme opouštěli za silného sněžení, které nás provázelo až na Vysočinu, cesta byla špatná a pomalá. Domů k našim "miláčkům" jsme dorazili v pozdních večerních hodinách, unavení, ale spokojení, že jsme  cestu zvládlii bez úhony. Po bouřlivém uvítání jsme pesany rychle vyvenčili a nakrmily a všichni jsme šli na kutě:-).

 12.01.2013 - Šampion šampionů Praha

Gilberto Bohemia Skara se stal Šampionem šampionů pro plemeno italský chrtík.

V sobotu v odpoledních hodinách jsme vyrazili do Prahy na soutěž Šampion šampionů. Přivítalo nás příjemné prostředí Top hotelu Praha, kde na nás čekal Gilík (Gilberto Bohemia Skara) se svou paničkou, která mně Gilíka svěřila k předvedení. Gilík je hezky vychovaný pes, ale přesto jsem mněla obavy, jak vše zvládneme.  Gilberto se velmi pěkně předvedl v pohybu i postoji, na stole měl trochu problémy, vadil mu klouzající kobereček. A jak Gilík dopadl? Stal se Šampionem šampionů pro plemeno italský chrtík. Paničce Marcele Jeřábkové tento, hlavně její, úspěch moc přeji. Gilík byl hezké štěně, ale jeho výchova a  výstavní výsledky jsou jednoznačně výsledkem pečlivého přístupu jeho paničky, která z něho vychovala příjemného a poslušného psa. Paní Marcele i celé její  rodině moc děkujeme za veškerou péči, kterou psovi věnuje a já děkuji, že mi tohoto psa svěřila k předvedení.

Fotky jsouumístěny  ve fotoalbu - Naši miláčci a u vrhu G.

06.01.2013 - NV Hanácká výstava v Brně

Do Brna jsme přivezli déšť a naše 3 chrtíky - Rufiana Rasputina, Iliade a Danillu, na čumendu s námi jel Girello, aby se podíval, jak to ve výstavním kruhu chodí.

Pavilon byl vytopený, místa hodně, kruhy přiměřené, občerstvení fungovalo, co více si přát:-). Rufiano si odvezl V1 a CAC, Iliade svou druhou V1 a  také druhý CAJC a pak ještě přidala BOJ, Danilla si z kruhu odnesla V1, CAC, z konkurence fenek z mezitřídy a vítězů vyšla vítězně s Národním vítězem a po soutěži s NV psem  ještě přidala BOB. Do odpoledních soutěží nastupovala Iliade za mladé, ale vybírali jen jednoho vítěze, tak žádné "bedny" nebyly. Danilla nastupovala do soutěže o BIG v konkurenci ostaních BOBů jako poslední a také nejmenší. Velké naděje jsme si nedělali, chrtík je přece jen malé plemeno a velkým kolegům habánům jen těžko svým drobným krokem stačí. Velmi si proto vážím umístění BIG II a velmi to Danilce přeji. Až na závěrečné focení se celý den perfektně chovala a hezky se předvedla.

Danilla také splnila podmínky pro udělení tiulu Český šampion a titul jí byl i již udělen. Máme velkou radost.