Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2012


16., 17., 18.11.2012, CAC a Duo CACIB ZAGREB, Chorvatsko

16. 11. - Gilberto Bohemia Skara - V1, - CAC, Nejlepší pes, Campanella Bohemia Skara  - V1, CAC. Nejlepší fena, BOB

17.11.Gilberto  - V2, R.CAC, Campanella V

18.11. Gilberto - VD (s předváděním na stole má problém, ono se to ale určitě zlepší:-), Campanella, V2, R CAC.

Moc a moc blahopřeji majitelkám a také moc děkuji za reprezentaci mé chovatelské stanice.

4.11.2012 - Duo CACIB Praha

V sobotu bylo přihlášeno 12 chrtíků, vystavovat jsme nemohli, posuzovala jsem, mj. i italáčky. V neděli bylo přihlášeno 18 chrtíků.

Naše chov stanice byla zastoupena 5 chrtíky - roční šedý pejsek ve třídě mladých - ILLY při své premiéře obdržel V2, Gilberto v mezitřídě získal V1, CAC a CACIB, ve fenkách  pak mladá roční isabelová fenka Iliade, také při své premiéře,  získala V2, CAJC, Danilla v mezitřídě  V2, R. CAC a Campanella ve třídě šampionů V1, CAC, CACIB, BOB a v soutěži ještě přidala BIG 5. Byla to vydařená neděle:-), máme velkou radost.

 22.10.2012

Dnes jsme obdrželi novou, aktuální fotku Justina (Justin je starší bratr současného vrhu "O"). Vyrostl z něho krásný pes - foto je u vrhu "J". Moc nás to těší.

13.10. 2012

Vystavovat jsme na MVP v Českých Budějovicích nemohli, neboť jsem tentokrát byla na druhé staně a posuzovala jsem 60 psů, samozřejmě chrtů, ale nikoliv italské chrtíky:-).

Velkou radost nám udělal Gilberto Bohemia Skara, který získal V1 a CAJC a splnil tak podmínky pro udělení titulu Český Junior šampion - moc a moc gratulujeme paničce i Gilíkovi. Radost nám udělala i Campanella Bohemia Skara, která získala ve třídě šampionů  tentokrát  "jen" V4, Elinka si tak připsala nějaký ten bodík do soutěže.

Štěňátka pěkně rostou, máme z nich velkou radost.

4.10.2012

Štěňátka rostou, fotky jsou v galerii.

29.9.2012

Mnoho událostí.

Mamince Ulle  a tatínkovi Rufianovi Rasputinovi  se narodil námi vytoužený vrh Q. Máme šedého psíka a krásnou isabelku fenečku, ale američanku:-). Fenečka bude určitě milým a krásným společníkem.

Také jsme naši Danilku předvedli, no spíše nepředvedli, v Tullnu. Dostala krásný posudek, ale za hopsando grando a tahando  VD:-)(.

S ohledem na skutečnost, že vlkodavům pan rozhodčí z Norska  rozdával takřka jen D, tak  jsme vlastně dopadli velmi dobře:-).

Velmi příjemná zpráva nás zastihla na cestě z Tullnu: Gilberto Bohemia Skara získal v Brně CAJC a BOJ. Děkujeme  jeho paničce za veškerou péči, kterou mu věnuje.

15.09.2012

Naší Rozince se narodila 3 šedivá (modrá) štěňátka,  1 pejsek a 2 fenky, maminka o ně pěkně pečuje.  Tatínkem je Quentin Bohemia Skara.

 

06.09.2012

Máme nová štěňátka. Moně Lisa Skarak a Quentinovi Bohemia Skara se narodila štěňátka - 1 pes a 2 fenky, celý vrh je isabelle bez bílých znaků. Štěňátka se mají čile k světu, maminka se o ně vzorně stará.

Buhužel jedna fenečka nám po týdnu uhynula.

20.08.2012

Dne 9.07.2012 ukončil svoji pozemskou pouť Benicio Bohemia Skara, bylo mu 16 a čvrt roku. Krásný věk, kterého se dožil ve skvělé kondici. Benďo, proháněj se se svými blízkými ve "Veliké smečce", prostřednictvím svých dětí jsi dál s námi.

Po odchodu Benicia zaplnil prázdné místo malý Merlin. V malém městě u  moře nedaleko Říma je mu v těchto dnech teplo, ale určitě si zvykne (pár fotek ve fotogalerii vrhu M).

Na Středoevropské  výstavě v Topoľčankách nám udělala velkou radost Campanella. Krásný posudek, V1 a CAC v silné konkureci nás moc potěšilo. Gratulujeme majitelce a děkujeme za její skvělé vedení.

3.8.2012

Naše štěňátka se rozběhla do nových domovů. Doma je již jen krásná, černá a velmi milá Morganka, výstavní typ.

28.7. 2012 - Středoevropská výstava Konopiště

Danilla získala CAC, Ruffiano V1 a největší radost nám uděla Campanella, která si odnesla CAC, BOB a Středoevropského vítěze. Blahopřejeme do Brna paní Mildner.

20. - 22.7. Velká Ida - Slovensko

Na Slovensko cestovala Danilla a Ttimothy. Danila přivezla CAC a Vítěze Slovenska, Timothy CAC, R:CACIB.

1.7.2012 - NV Klatovy

Bouřky a slunce, taková byla cesta do Klatov. Přihlášené jsme měli do mezitřídy Danillu a Rufiana Rasputina. Rufiano získal V1, CAC a Danilla V1, CAC, NV, BOB a BIG 4. Campanella paní Mildner získala ve třídě vítězů V1, CAC, blahopřejeme. Danilla má pro letošek splněno, na další čekatelství si musí počkat do příští výstavní sezóny.

23.6. 2012 - MVP Brno

Do Brna jsme měli přihlášenou Danillu do mezitřídy a Yasmínku do šampionů. Danilka se tentokrát chovala "slušně", neoháněla se kolem sebe a stála jako přikovaná. Získala V1 a CAC, Yasmínka ve třídě šampionů skončila na druhém místě s V2 a r.CAC, v závěrečné soutěži o CACIB si vychodila ještě R. CACIB.

Slovensko - 8. - 10.6.2012

8.6. Senec - za krásného slunečného počasí, ve velmi příjemném prostředí,  se konala CAC výstava. Přihlášen byl Rufiano a Danilla. Rufiano získala  třetí CAC a má pro letošek na Slovensku splněno. Danilla začíná v kruhu pěkně zlobit, prosazuje svoji dominanci, neustále se otáčí a dělá vše, jenom ne to, co se po ní v kruhu chce a vyfasovala VD. Areál u Slunečných jezer je velmi příjemný a rádi se tam vrátíme.

9.a 10.6. Nitra - počasí se zkazilo, přivezli jsme z Čech déšť a bouřky, Rufiano nebyl přihlášen, Danilla si zopakovala v sobotu pátek, v neděli se polepšila a získala V3, Yasmínka získala dvě   výborné - V2 a V1 a CAC. Byl to pro nás i pro psíky příjemný a tentokrát i  odpočinkový  výlet.

26.05.2012 - MVP Litoměřice

Tentokrát bylo krásné počasí, vyjímečně nepršelo. Vystavovali jsme Yasmínku a Danilku. Danilla získala v meziřídě R. CAC a Yasmína v šampionech přidala druhý R.CAC. Největší radost nám udělal Gilberto, který se předvedl ve třídě mladých, a předvedl se na výbornou, získal CAJC, JBOB a pak v soutěži ještě přidal JBIG 3. Blahopřejeme Gilíkově paničce do Chotěboře.

Květen 2012

Yasmine splnila podmínky pro udělení titulu Šampion Klubu chovatelů chrtů a tiul jí byl přiznán.

18.05. jsme vyrazily do Salzburgu na světovku. Z Čech byli přihlášení pouze 2 chrtíci. Prošli jsme se, nebo spíše proběhli, po dálničním přivaděči k výstavišti. Při parkování se čekalo až 2 hodiny, trochu to pořadatel nezvládl:-(. Yasminka se předváděla ve třídě šampionů. Tentokrát předváděl páníček a stalo se, co nikdo nepředpokládal, Yasmína při kontrole zubů po ruce paní rozhodčí cvakla a bylo...VD. Nejde o život, bude si to muset zopakovat příště (musím se přiznat, že u mne by neuspěla ani takto a letěla by z kruhu).

Na výstavě nebylo ošklivých chrtíků, úroveň byla velmi, velmi  vysoká, pozdravili jsme se s přáteli, osobně jsme poznali chovatele našeho Rasputina. Jsem velmi ráda, že se typově v chovu chrtíků ubírám tím správným směrem. Měli jsme s sebou Danilku, již jsme ji nestihli přihlásit, tak se jen koukala. Výstava se nám, až na zmatky s parkováním ,líbila.

16.05.2012

Štěňátka nám pěkně prosperují, vrh "M" je o týden starší než vrh "N" a je to na štěňátkách vidět. Mka se již rozhlížejí po světě, Nka zatím jen "koukají",  hlavně na mámu. Máme z  malých Rufíčat radost. Čerstvé fotky štěňat jsou v rurice FOTOALBUM, vrh M a vrh N.

12.05.2012 - SV chrtů  Mladá Boleslav

Vyjeli jsme jen za humna, výstava byla  za rohem.  Rufiano s Danillou  paní rozhodčí do oka nepadli a odnesli si velmi dobrou, Yasmínka byla vystavována již "jen" ve třídě čestné a odnesla si kokardu větší než je ona sama, Vito, kterého vystavovala jeho panička si z kruhu odnesl V2, R.CAC a Gilík byl paní rozhodčí i s  dalšími soukmenovci z kruhu odešen.  Danilko a Rufíku, máme Vás rádi!

06.05.2012 - Banská Bystrica

Vyjeli jsme  za hluboké noci, v Brně jsme přibrali Campanellu s paničkou a pokračovali dále na Slovensko. Byl krásný letní den, chrtíků bylo přihlášeno 13. A jak jsme dopadli?

Rufiano Rasputino Angel Iggies  - V2, R.CAC,                                                                                   Danilla Bohemia Skara V1 CAC,                                                                                                     Campanella Bohemia Skara (majitelka: Renata Mildner) - V1, CAC, BOB, BIG3,                         Yasmine Bohemia Skara - V1, CAC. 

Co více si přát?!

01.05.2012, Campanella  s paničkou nám udělaly radost v  chorvatském Zadaru - V1, CAC, CACIB, BOB,  gratulujeme.

 

.

7.04.2012 dostihová dráha Kolín

Byly jsme se podívat v Kolíně. Byla velká zima, psíky jsme tentokrát nechali doma. Byli jsme zvědaví na italáčky, jak si povedou. Poprvé jsme viděli na vlastní oči  běžet Braiena, byl to běžecký koncert a při doběhu nebyl ani zadýchaný. Brájo, jsi pašák, nauč to také Elinku:-). I ostatní chrtíci běželi skvěle. Snad se nám také zadaří a Danilka  nebo Wayne nam udělají radost.

01.04.2012 - KV České Budějovice

Výstavní víkend pokračoval Klubovou výstavou Klubu chovatelů chrtů Praha,  ve psech Rufiano Rasputino  získal V1 , CAC,  ve fenkách Danilla v mezitřídě získala V2, R.CAC a Yasmínka ve třídě vítězů skončila také s V2 a R:CAC. O Klubového vítěze se utkala Danilla s Yasmínou a  Klubového vítěze získla Danilla. Až na zimu v pavilonu ta byla docela fajn výstava.

 

31.3..2012  - MVP České Budějovice

Do Českých Budějovic jsme přihlásili poprvé do třídy dospělých, do mezitřídy, Danillu Bohemia Skara a byli jsme na ni moc zvědaví, jak se bude prezetovat. Je to ještě rozjívené "skoroštěně"  a tohle skoroštěně si odvezlo V1, CAC, CACIB, BOB. Měli jsme obrovskou radost, kterou jsme dělili mězi Danilku a Yasmínku, která získala ve třídě šamionů V2, R.CAC. Byla to hezká výstava až na závěrečnou tečku - soutěž o BIG. Do závěrečného kruhu nastupovali psi desáté skupiny  se ziskem BOB, pan rozhodčí ze Srbska, který skupinu posuzoval, nedal psům ani možnost se ukázat přihlížejícím divákům, ani jemu samotnému, nedostali možnost ani oběhnout jedno kolečko. Takovýto přístup se nám jevil jako neúcta ke zvítězivším psům i k jejich vystavovatelům a přihlížejícím divákům. Jeho přístup k této soutěži byl diametrálně odlišný od jeho předchůdců, kteří byli při svém výběru velmi pečliví.

 

 

24. - 25.03.2012 -  MVP NITRA

Do Nitry jsme jeli až v neděli, v sobotu hájila naše barvy Campanella Bohemia Skara a získala ve třídě otevřené V1 a CAC. V neděli ráno nás cestou provázelo jarní slunce, celý den byl velmi teplý a příjemný.Rasputino získal ve třídě otevřené V1 a CAC, Yasmínka ve třídě šampionů V2 a r. CAC, Campanella  si zopakovala sobotní výsledek a získala ve třídě otevřené V1, CAC. Cestou domů jsme se zastavili u přátel, kde jsme si pohladili jalovičku, pokochali jsme se pohledem na jehňátka a kůzlátka, z velké voliéry nám zamávali arové a samozřejmě nás oblízala smečka chrtíků:-), ano. byli jsme u Reptů. Domů jsme dorazili v pozdních večerních hodinách a mohli jsme se začít těšit do Českých Budějovic.

04. - 05.02. 2012 - DUO CACIB BRNO

Po týdnu jsme opět ocitli na dálnici (spíše schodech) do Brna. Cesta byla dobrá i přes velký mráz. Haly v Brně byly příjemně vytopené, kruhy přiměřené, chrtíků přihlášených moc. Vystavovali jsme v sobotu i v neděli.

V sobotu nám uděl velkou radost Vito Bohemia Skara, který se velmi pěkně předvedl ( také zásluhou handlerky) a v konkureci 7 chrtíků ve třídě otevřené získal V1 a  CAC a splnil tak podmínky pro udělení titulu Český šampion. Majitelce jsme  vděční, že tak krásného psa ukazuje. Naše Yasmína získala V2, R.CAC v mezitřídě v konkurenci 4 fen. Rasputino obdržel VD. Paní rozhodčí  posuzovala  velmi pečlivě, přesto ji u některých umístivších se vystavovaných jedinců  unikl velmi rozházený pohyb  a  i překládání hrudních končetin.

V neděli bylo psíků o něco méně, ale konkurence z Ruska, Litvy a Polska zůstala. Rasputino získal výbornou. Vito se na stolku "kočkoval" s paní rozhodčí a získal tentokrát také "jen" výbornou. Yasmína se naposled vystavovala v mezitřídě a odnesla si CAC a splnila tak podmínky pro udělení titulu Český šampion. Vystáli jsme si dlouhou frontu na diplom a unavení, ale spokojení, jsme odjeli domů.

 

29.01.2012 - MVP TRENČÍN

Dlouho jsme zvažovali, zda se hlásit, či nikoliv. Na obzoru je koncem ledna vždy problém se sněhem. Přihlásili jsme se. Cesty byly dobré a až na malou vyjímku u Buchlova i bezpečné. A jak jsme dopadli? Rufiano Rasputino měl svůj debut a obstál na výbornou - mezitřída - V1, CAC, CACIB, BOB, na druhém místě  se umístil pes, po "naší" Rozárce, Yasmíny bratranec, z chovatelské stanice Tredici, tř. otevřená - V1, CAC, R. CACIB. Yasmína tentokrát opět trochu zlobila, nepředvedla se na 100%, získala v konkurenci dalších 2 fenek "jen" V1, CAC.

 

08.01.2012 - Hanácká národní výstava, tentokrát v Brně

Kdyby to bylo o několik měsíců později, dalo by se říci, že jsme vyjížděli za ranního kuropění. Slepice tentokrát ještě spaly, na Vysočině nás stihly zbytky přecházející  větrné smršťi Andrea, která dnes v odpoledních hodinách definitivně opustila Českou republiku. Na své cestě se ještě zastavila v pavilonu "V" brněnského výstaviště a prohnala se kruhem č. 13. Byl to fičák. Za sebou nechala velkou spoušť, několik polomů a hodně vývratů, pak, uklidníc se, tiše odplula směrem východním.

Naše Yasmina silným poryvům větru odolala, získala V1, CAC, dnes  si na stydlinku nehrála a na svém krčku  si odnesla metál.

Na závěr je nutné říci, že posuzování bylo velmi korektní a pečlivé.